9.Bölgesel Gap Gazeteciler Birliği Cemiyeti ödülleri Şanlıurfa’da sahiplerini buldu. İlginin yoğun olduğu törende, Türkiye’de jeotermal enerjide yaptığı yatırımlarla MB Holding ‘’Yılın en başarılı holdingi’’ ödülüne layık görüldü. Bu ödüle her zaman layık kalacaklarını ve ödülün verilmesinden dolayı büyük bir gurur duyduklarını belirten MB Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Balat konuyla ilgili yaptığı açıklamada; ‘’Jeotermal enerjiden elektrik üretimi ülkemizde çok yeni bir hadise. Ege bölgesinde gündeme gelen ve her kesimce bilinmeyen jeotermal enerji, kullanılmaya çok elverişli bir kaynaktır. Ayrıca atıkları ve karbon solunumu olmayan jeotermal enerji, ülkemizden döviz çıkmasını engelleyen önemli bir tesistir’’ dedi.

Kendilerini yaptıkları her işte kalite ve güvenilirlik bakımından ispatladıklarını belirten Balat ‘’ Gap ödülleri bizim ne kadar doğru bir yolda olduğumuzun göstergesidir. Türkiye’nin enerjiye duyduğu ihtiyacı Aydın’da kurduğumuz tesislerde karşılamakla üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz. MB Holding olarak bu alandaki yatırımlarımıza ara vermeden devam edeceğiz.’’ifadelerini kullandı.

YEREL GÜÇ JEOTERMAL

Elektrik fiyatlarına ardı ardına yapılan zamların herkesi etkilemesi ve jeotermal enerjiden üretilen elektriğin, yerli, yenilenebilir ve ucuz olması sebebiyle önem kazandığını belirten Muharrem Balat; ‘’ Hem dışa bağımlılığı olmayan hem de çevre dostu olan ulusal kaynağımız jeotermal enerji, birçok amaçla kullanılıp topluma ve ekonomiye katkı sağlıyor. Ülkemizde bu alanları değerlendirerek hem istihdam yaratmayı hem de maliyetleri düşürmeyi amaçlıyoruz. Bu ödülle amaçlarımızı taçlandırdık. MB holding yüzlerce çalışanıyla büyük bir aile. Gap ödülleri birkaç kişinin değil ailemizin aldığı bir ödül.’’ şeklinde konuştu.

GAP’IN YILDIZLARI

Yeni çıkan ‘Seni sevmeye aşığım’ adlı albümüyle yılın sanatçısı ödülüne layık görülen Ferhat Göçer’in de yer aldığı ödül törenine yılın yazarı ödülüyle Nazlı Ilıcak ve Yılın TV tartışma programıyla Erkan Tan renk kattı. Törenin ünlü ismi gazeteci Yazar Nazlı Ilıcak 43 yıllık gazetecilik hayatında birçok ödüle layık görüldüğünü belirterek Gap ödülünü almaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Törende TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Gazeteci Serdar Arseven, Programcı Latif Şimşek, Azerbaycan Kadın Derneği Başkanı Sedegat Pashayeva, RTÜK Başkan Vekili Prof. Hasan Tahsin Fendoğlu gibi birçok ünlü ismin yanı sıra Gap bölgesinde görev yapan yılın en başarılı gazetecileri de ödüle layık görüldü. 33 ödülün sahibini bulduğu törende başarılarından dolayı Gap Oscar’ına layık görülen kişi ve kurum yöneticilerini tören sonunda bekleyen sürpriz ise Şanlıurfa’nın tarihi ve turistik yerlerine düzenlenen gezi oldu.