MB Holding’e Bir Ödül de Basından – Marka Şehrin Markaları Ödül Töreni

GAZİANTEP MEDYA PLATFORMUNUN BU YIL İLKİ DÜZENLENEN TÖRENİNDE MUHARREM BALAT MARKA ŞEHRİN MARKALARI ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLDÜ.

Şehitkâmil Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen ve basın tarihinde ilk kez basın mensuplarının oylarıyla seçilen markalara ödül verilen 1. Marka Şehrin Markaları töreninde ödüller sahiplerini buldu.

1968’den bu yana İnşaat, Tekstil, Enerji, Tarım, Yapı malzemesi çalışmalarına devam eden ve Gaziantep’i her zaman layıkıyla temsil eden MB Holding’e Gaziantep Medya Platformu Derneğinden Marka Şehrin Markaları ödülü verildi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Gaziantep Valisi Erdal Ata, AK Parti ve CHP milletvekilleri ile siyaset ve iş dünyasının önde gelen isimlerinin katıldığı törenin sunuculuğunu ise Ece Erken üstlendi.

Törenin açılış konuşmasını yapan Bakan Fatma Şahin; ‘Marifet iltifata tabidir. Burada yapanla yapmayanın ayrıldığı bir noktadır. Ben özellikle dünya kenti olmamızda katkıları olan ve bugün aramızda olan bütün marka sahiplerine teşekkür ediyorum. Üretmekle bir marka şehir olunmuyor. Markanın niteliği ve niceliği de çok önemli. Bu bakımdan inovasyon ARGE’yi destekleyip ve yeteneğe dair yeni bir dünya düzeni oluşuyorsa ve bu yetenek bizde varsa, bunu yenidünya düzeniyle birleştirebilmek ve marka sayısını artırmak çok önemli. Başarıyı yakalamak kadar sürdürebilmekte bizim ülkemizin en temel ihtiyacı. Gelişen ülkelere bakıyorsunuz şirketlerin yaşam ömrü bizim ülkemizdekinden çok çok üstünde. Bunu başaran markalar aramızda var ama bu konuda yapacak çok işimiz var. Güçlü tarafımızı görmemiz ve kontrol altında tutarak gücümüze güç katmamız gerekiyor. Zayıf taraflarımızdaki eksilerimizi pozitife götürecek, güçlendirecek mekanizmayı da at başı götürmemiz gerekiyor. Burada ödül almak için gelen kişilerin yaşam hikayesinde büyük bir azim ve kararlılık var. Bu kararlılığı gösteren, ülke için insanlık için gelecek için ne yapabilirim zihniyetiyle başını yastığa koyan herkesi, bu ülkenin kalkınmanın öznesi görüyorum” dedi.

Marka Şehrin Markası ödülünü alan MB Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Balat basını desteklemenin markaları desteklemek olduğunu markaları desteklemenin ise Türkiye’yi desteklemek ve markalaşma açısından beslemek olduğunu ifade etti. Ödülünü CHP Milletvekili Mehmet Şeker’in elinden alan Balat,  tören sonrası duygularını şöyle ifade etti; ‘Gaziantep her açıdan örnek bir şehirdir ve olmaya devam edecektir diye düşünüyorum. Bu türlü organizasyonlar bizim birliğimizin en büyük göstergesidir. Yapılan bu aktiviteyi bu sebeplerden dolayı profesyonelce buldum ve emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum. ’dedi.

Gaziantep’i markalaştıran şirketlere ödülleri dağıtıldıktan sonra tören mini keman dinletisiyle sona erdi.