MB HOLDİNG’DE ÖFKE KONTROLÜ EĞİTİMİ

Çalışanlarının kişisel gelişimlerine destek olan MB Holding; merkez binada ‘‘Öfke Kontrolü’’ eğitimi verdi.

MB Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gamze AŞNÜK tarafından verilen eğitimde  çalışanlara hem özel hayatlarında hem de iş hayatlarında kullanabilecekleri iletişim ve öfke kontrolü teknikleri anlatıldı. 

Öfkenin kontrol edilebildiği müddetçe doğal bir duygu olduğunu söyleyen Gamze AŞNÜK; öfkeyi ortaya çıkaran durumların haksızlığa uğradığını düşünme,  beklentilerin fazla olması, ilgisizlik ve karşı tarafın onu anlamadığı düşüncesi olduğunu dile getirdi.

Öfke kontrol tekniklerinden bahseden AŞNÜK; öfkelendiğinizi fark ettiğinizde size en uygun davranış tekniğini uygulayarak ve kendinize ‘‘Ben neden sinirlendim?’’ diyerek asıl düşüncenizi bulmaya çalışın ve unutmayın ki öfke başkasının size yaşattığı değil, sizin sahip olduğunuz bir duygudur. Öfkenin sorumluluğunu üzerinize alıp sebebini arama yoluna gittiğinizde, öfke kontrolü yolunda en önemli adımı atmışsınız demektir’’ diyerek sözlerini tamamlandı.

Yapılan grup çalışmalarında eğitime katılanlar hem öfke kontrolü tekniğini uyguladı, hem de ekip çalışması yaparak aralarındaki iletişimi güçlendirmiş oldu. Eğitime katılan çalışanlar kişisel gelişimlerine destek olan MB Holding’e teşekkürlerini sundu.