Çeled Uşaglar MB Holding İçin Sahne Aldı

Gaziantep’in ünlü tiyatro topluluğu Çeled Uşaglar, “Başgaragol” adlı oyunlarını, MB Holding Yöneticileri, Çalışanları ve aileleri için oynadı. Gaziantep kültürünü en iyi şekilde yansıtan gösteri izleyenleri kahkahaya boğdu.

Şehitkâmil Kültür ve Konferans salonunda gerçekleştirilen Çeled Uşaglar’ın oynadığı Başgaragol isimli tiyatro oyunu MB Holding çalışanlarına ve ailelerine neşeli dakikalar yaşattı. Orhan Uslu’nun yönettiği oyunu, MB Holding Yönetim Kuruluda Holding personeli ve personel aileleriyle birlikte izledi. 

Sanata çok önem verdiklerini belirten MB Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Balat, kültürel faaliyetlerin tüm ekibi bir araya getirdiğini dile getirdi. Balat; “ Şirket olarak bu tür etkinlikler bizim için değerli. Çünkü toplumun gelişmesinin sadece ekonomik değil, aynı zamanda sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerinin artmasıyla mümkün olduğuna inanıyoruz. Unutmamak gerekir ki yaşamı sanatla daha anlamlı kılabiliriz” dedi.

Tiyatronun sadece eğlendirme amacının olmadığını aynı zamanda eğitici bir amacının olduğunu söyleyen Muharrem Balat; “ Tiyatro’nun insanları birleştirici, eğitici ve öğretici özellikleri vardır. Özellikle genç nesil sık sık tiyatroya gitmelidir. Bu akşam burada çok başarılı bir oyun izledik. Çeled Uşaglar Tiyatro Topluluğunu gönülden kutluyorum. Gaziantep’in kültürü çok bereketli bir kültürdür, içinde çok fazla değer barındırır. Bu kültürü de Çeled Uşaglar çok güzel yansıtıyorlar. Kültürel değerlerimizi korumak her bireyin görevidir. Kültür aynı zamanda milletin ruhunu temsil eder. Kendi kültürümüze sahip çıkıp, değer vermezsek başkalarının değer vermesini de bekleyemeyiz” diye konuştu.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Kurumsal Koordinatör Gamze Aşnük ise; “ Kurumsal etkinliklerimizde çalışanlarımız birbiriyle iş dışında iletişim kurma olanağı buluyor. Böylelikle işyerlerinde daha az çatışma ortamı olup, daha iyi bir sinerji yakalanıyor. Personelimize değer katmak MB Holding için önemli. Bu yüzden sıkça etkinlikler düzenliyoruz. Bu akşam şirketimiz için oyun sergileyen Çeled Uşaglar Tiyatro Topluluğuna teşekkürlerimi iletiyor, başarılarını yeni başarılarla taçlandırmalarını diliyorum ”dedi.

Çeled Uşaglar Tiyatro Grubu yazarı ve yönetmeni olan Orhan Uslu ise, Antep şivesinin yaşatılması ve yeni nesillere aktarılması noktasında uzun yıllardan beri çalışmalar yürüttüklerini ve oyunlarında Gaziantep kültürünü sanatla harmanlayıp halka sunduklarını belirterek, kendilerine destek veren MB Holding’e ve Muharrem Balat’a teşekkür etti.

Oyunun sonunda MB Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Balat Çeled Uşaglar Topluluğu adına Orhan Uslu’ya çiçek vererek tüm grubun başarını kutladı.