AYDIN’DAN MB HOLDİNG KATKILARIYLA REKOR DENEME

Aydın’da 10 bin 550 öğrenci aynı anda Çanakkale Ağıdı’nı söyleyerek, 61. Dünya Çocuk Rekoru’nu kırdı.

Aydın Valiliği, Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü öncülüğünde ve MB Holding’in ana sponsorluğunda orkestra eşliğinde en kalabalık öğrenci korosu ve en çok çocukla ‘Çanakkale Türküsü’ rekor denemesi yapıldı. “Efeler Diyarı Aydın’dan Şehitlerimize Bin Selam” projesi kapsamında düzenlenen organizasyon, Adnan Menderes Stadyumu’nda gerçekleştirildi. Kentteki lise, ortaokul ve ilköğretim öğrencilerinden toplam 10 bin 550 kişi stadyumdaki yerini aldı. Açılış konuşmaları yapıldıktan sonra tüm Türkiye’den yöresel halk oyunları ile devam eden tören saha içinde öğrencilerin ‘Dur Yolcu’ siluetini oluşturmasının ardından bu kez stadyumda bulunan öğretmen ve velilerin de katılımıyla türkü ikinci kez seslendirildi. MB Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Balat’ın katılımlarıyla gerçekleşen merasime ilgi büyüktü.

“Geleceğin Teminatı olan Çocuklarımız Bu Coşkuyu İlelebet Sürdürecektir.”

   Rekor denemeye  destek veren ve çocukların aydınlık geleceğin teminatları olduğunu dile getiren  MB Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Balat; Hayatımda bu kadar heyecanlandığımı ve mutluluk duyduğumu hatırlamıyorum. Atatürk’e ve silah arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Bu memleketi bize vatan olarak bağışlamışlar. Bu uğurda gözünü kırpmadan savaşmış olan şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anıyorum . Allah kimseyi vatansız ve bayraksız bırakmasın. Devletimizin ve ülkemizin bölünmez bütünlüğü içerisinde milletimizin refah ve huzur içerisinde yaşamasını temenni ediyorum. Bugün burada sadece rekor denemesini değil yeni nesilin ne kadar azimli ,çalışkan ve emin adımlarla yürüdüğünü gördük. Bu organizasyonda emeği geçen herkesi yürekten kutluyor ve teşekkür ediyorum diyerek sözlerini tamamladı.

Tören, MB Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Balat’a takdim edilen teşekkür plaketi ve temenni konuşmaları ile son buldu. Büyük bir coşkuyla kutlanan tören bitiminde evlerine dönen Aydın halkının da, gözlerinden okunan sevinç ve gurur görülmeye değerdi.