3TEKS’ten Sırbistanlı Misafirlerine Hastane Eğitimi

Yurtiçi ve yurtdışında farklı hastanelerin ameliyathane ekiplerine tek kullanımlık ürünleri hakkında eğitimler veren 3teks Medikal Tekstil dört yıldır birlikte çalıştığı Sırbistan – Stiga firmasının talebi üzerine, İstanbul’da Sırbistan’ın değişik illerinden, özel hastane ve devlet hastanelerinde çalışan 13 kişilik ameliyathane sorumlu hemşiresine uygulamalı bir hastane eğitimi gerçekleştirdi.

3teks Medikal Tekstil, İstanbul Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde gerçekleştirilen tek kullanımlık ameliyat ürünleri kullanımı eğitiminde Sırbistanlı misafirlerini ağırladı. Farklı ülkeler arasındaki sağlık sisteminin, hastane uygulamalarının ve ameliyathane çalışmalarının gözlemlenmesiyle beraber bilgi alışverişinin yapıldığı eğitim oldukça hareketli geçti.

Kongrelerde, sempozyumlarda ve direkt son kullanıcı yeri olan ameliyathanelerde bu ürünler hakkındaki eğitimlere özen gösterdiklerini dile getiren 3Teks Medikal Tekstil Genel Müdürü Ünzile Kalenderoğlu; “Öncelikle bu eğitimin başarılı geçmesi için bize kapılarını açan Bezmialem Vakıf Üniversitesine ve değerli hocalarımıza teşekkür etmek istiyorum. Bu kapsamda Genel Koordinatör Prof. Dr. Âdem Akçakaya’ya, Genel Koordinatör Yardımcısı Doç. Dr. Fadullah Aksoy’a, Ameliyathane Sorumlu Doç. Dr. Kazım Karaaslan’a, Anjiyo Sorumlu Doktoru Prof. Dr. Ömer Göktekin’e, Göğüs Cerrahı Yrd. Doç. Dr. Sedat Ziyade’ye, Ameliyathane Sorumlu Hemşiresi Cemile Durmuş’a, Sterilizasyon sorumlusu Hasan Kılıç’a, Anjiyo Sorumlu Hemşiri Hüseyin Çağlar’a ve tüm ameliyathane ekibine çok teşekkür ederim. Bizlere olağanüstü bir ev sahipliği yaptılar.  Bu çalışmalar müşteriler de ürün bilgi desteği için önemlidir. Kullandıkları ürün ve üretici hakkında daha geniş bir bilgiye sahip olmak, güvenle doğru yerde olduklarını bilmek isterler. Biz de firma olarak her zaman çözüm sürecinin içinde olduk. Bundan sonra da tüm AR-GE çalışmalarımızla, yeni ürünlerimizle ve geleceğe yönelik öngörülerimizle yenilikleri takip ederek bu çözüm sürecini sürdüreceğiz. Geliştirdiğimiz tek kullanımlık ürünlerimiz, güvenlik, ekonomik ve ekolojik özellikleriyle, hastane enfeksiyonları sorununu çözmede büyük fayda sağlamaktadır” dedi.

Sırbistanlı meslektaşlarıyla gerçek çalışma ortamında buluşmanın her iki ekip içinde güzel bir tecrübe oldu söyleyen Kalenderoğlu; “ Misafir ekibimiz ameliyathaneyi, çalışma sistemlerini, hasta kabul ve takip formlarını çok beğendiler. Ameliyathanede uygulanan barkod sistemimizde oldukça takdir gördü. Tek kullanımlık bohçaların örtülmesi,  ameliyat sırasında kullanılması ve toplanması işlemlerini değişik operasyonlarda bire bir izlediler. Nerede olursa olsun meslektaşlarımızla karşılıklı bilgi alışverişinde bulunmak, iki taraf içinde oldukça faydalı. Ayrıca Sırbistan sağlık konusunda yeni düzenlemeler yapmakta olan, tek kullanımlık ürünleri yeni yeni kullanmaya başlayan potansiyel bir ülke. Bu kapsamda bizleri bu ekiple buluşturup, eğitim gezisini başarıyla organize eden Dış Ticaret Müdürümüz Gülistan Aydın’a ve Müşteri Temsilcisimiz Ece Kalenderoğlu’na özverili çalışmalarından dolayı ayrıca teşekkür ederim” diyerek sözlerine son verdi.

Eğitimin sonunda Hemşirelere Katılım Sertifikaları takdim edildi.