3Teks’e Gaziantep Sanayi Odasından İnnovasyon Ödülü

GAZİANTEP SANAYİ ODASININ ŞEHİTKÂMİL KÜLTÜR MERKEZİNDE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ

‘’GAZİANTEP’İN YILDIZLARI ÖDÜL TÖRENİ’’NDE 3TEKS MEDİKAL TEKSTİL İNOVASYON ÖDÜLÜ ALDI.

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) tarafından gerçekleştirilen Geleneksel Gaziantep’in Yıldızları Ödül Töreni Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla Şehitkâmil Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirildi.

Hareketli geçen ödül töreninde 3Teks Medikal Tekstil’e kendi alanında üretmiş olduğu yeni fikirler ve uygulamalar ile Gaziantep sanayisine ve ekonomisine yaptığı katkılardan dolayı İnovasyon ödülü verildi.

3teks Medikal Tekstil adına ödülü Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey’in elinden alan Şirketin Genel Müdürü Ünzile Kalenderoğlu konferans sonrası duygularını şöyle ifade etti ‘’ 3teks Medikal Tekstil olarak Gaziantep Sanayi Odasından almış olduğumuz İnovasyon ödülü şirketimiz için çok önemlidir. Bizler hergün yeni fikirler geliştiriyor, bunları uyguluyor ve daha önce karşılanmayan ihtiyaçlara cevap vermeye çalışıyoruz. Medikal Tekstilde var olan pek çok ürün ve hizmeti daha güzel, daha kullanışlı, daha çok insanın işine yarayacak hale getirmeyi amaçlıyoruz. ’’dedi.

Törende konuşan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ise konuşmasında, son 10 yılda Türk sanayisi ve iş dünyasının başarısının geldiği noktanın önemine dikkat çekti. Babacan, ”Bugün, 30 Kasım’ı tamamladığımız gün. Türkiye ve Gaziantep için aynı zamanda rekorlar günü. Gaziantep Kasım ayında 598 milyon dolarlık ihracatla tarihi rekor kırdı. Türkiye de Kasım ayı ihracatıyla aylık ihracat rekoru kırdı” diye konuştu. 

Ödül Töreninin ev sahipliğini yapan GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu ise ‘’Bugün, sanayicilerimizi ödüllendirdiğimiz gibi başarılarını da teşvik ederek, rekabet güçlerini artırmalarını amaçlıyoruz’’ dedi. GSO Başkanı Konukoğlu, salonda bulunan sanayici ve ihracatçılara hitaben ise; ’İşte bu başarının baş aktörleri, buradalar. 173 ülkeye mal satıyorlar. İhracatımızı her geçen gün artırıyorlar. Bu yılki ihracatımız 6 milyar dolara yaklaştı. Kasım ayı ihracatımız 598 milyon dolar oldu. Aylık bazda en büyük ihracat rakamına ulaştık. Yine bir rekor kırdık. ’dedi. Törenin sonunda ise katılımlarından dolayı Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na hediye taktim edildi. Ve TOBB’un 60. yıl dönümü anısına, Gaziantep’teki oda ve borsa meclis ve yönetim kurulu başkanlarına, hatıra pulu ve TOBB’un ikiz kulelerini simgeleyen armağanlar verildi.